Нові книги

Нові надходження (січень 2020 р.)



Шинкар С. Засіяне слово : збірка поезій / С. Шинкар. - Івано-Франківськ : НАІР, 2019. - 180 с.
До збірки "Засіяне слово" Світлани Шинкар увійшли поетичні твори, написані в різні роки життя. Це філософська і патріотична, інтимна і пейзажна лірика, інтелектуально насичена, емоційно напружена, нерідко полемічна і водночас правдива і щира. Вірші вражають глибиною філософських роздумів, оригінальним образним світобаченням авторки, небайдужої до проблем нашого тривожного сьогодення.





Іван Тимів - історик і краєзнавець : бібліогр. покажч. (до 55-ліття від дня народж. та 30-річчя наук.-краєзн. діяльності) / Краєзнавчий музей Калущини ; уклад. Ольга Кецмур ; вступ. ст. О. Малярчука. - Івано-Франківськ : Фоліант, 2019. - 97 с.
Бібліографічний анотований покажчик "Іван Тимів - історик і краєзнавець" підготовлений з нагоди 55-ліття від дня народження та 30-річчя науково-краєзнавчої діяльності історика, старшого наукового співробітника Краєзнавчого музею Калущини, члена Національної спілки краєзнавців України. До нього включені книги, статті, виступи, доповіді на конференціях, а також матеріали, опубліковані в періодиці впродовж 1990-2019 рр., а також довідкова інформація про педагогічну, пошуково-дослідницьку, музейну та громадсько-просвітницьку діяльність автора. 
Видання адресоване історикам, краєзнавцям, освітянам, бібліотечним працівникам, всім, хто цікавиться історією рідного краю.

Калуські історичні студії. Т. 2. Збірник наукових статей, присвячений 75-м роковинам загибелі учнів Калуської торгівельної школи та 76-й річниці утворення УПА / наук. ред. І. Тимів, О. Малярчук. - Івано-Франківськ : Фоліант, 2018. - 178 с.
У збірнику опубліковано наукові розвідки, присвячені трагічній загибелі учнів Калуської торгівельної школи, діяльності відділів УПА на Калущині, простежено життєвий та бойовий шлях сотенного УПА Степана Стебельського, проаналізовано творчий доробок педагога і політв’язня Ярослава Дякона, подано нові документи та фотоматеріали періоду радянської та німецької окупації Калущини.
Видання адресоване історикам, краєзнавцям, учителям, студентам, та всім, хто цікавиться історією Калущини.

Андріїв Е. П. Мобілізація трудового населення Галичини нацистською Німеччиною (1941-1944 рр.) : монографія / Е. П. Андріїв. - Івано-Франківськ : Фоліант, 2019. - 160 с.
У монографії розглянуто процес створення структури органів системи примусової праці райху та залучення до неї Галичини, шляхи пошуку джерел робочої сили та створення мережі професійних шкіл як елементу системи примусвої праці. Класифіковано форми і методи залучення населення Галичини до праці в райху, запропоновано періодизацію процесу мобілізації робочої сили, описано умови транспортування життя і роботи галицьких українців у Німеччині, показано як змінювалося ставлення до них протягом війни, розглянуто форми і засоби спротиву примусових робітників у Німеччині та протидію трудовій мобілізації з боку ОУН(Б), ОУН(М), радянських партизан, УЦК та УГКЦ. Запропоновано ряд термінів і введено до наукового обігу невідомі досі архівні документи, друковані джерела та матеріали опитування колишніх робітників, проведеного авторкою.

Мельник Д. Ярослав Дякон. Тернова доля галицького інтелігента / Дарія Мельник. - Івано-Франківськ : Фоліант, 2019. - 176 с. + 40 с. вкл.
У книзі досліджується життя і діяльність Ярослава Дякона - галицького інтелігента, просвітянита, народного вчителя - та його родини. Монографія в основному опирається на щоденники Ярослава Дякона, документи з його родинного рахіву, свідчення нащадків, спогади його учнів і знайомих, а також - на нечисленні джерела й наукові праці. Зібрана інформація доповнюється великою кількістю ілюстрацій. Видання адресоване всім, хто цікавиться долею галицькї інтелігенції та історією рідного краю.

_________________________________________________________________________________
Книги за рахунок акції "Здай макулатуру - збережи дерево!"

Дерманський С. Мері : повість / Сашко Дерманський. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. - 192 с.
Нова книжка провідного українського дитячого письменника Сашка Дерманського не залишить байдужим нікого з читачів....
Сім’ю Ковальчуків важко назвати якоюсь особливою. Мама, тато, двоє діток. Щоправда, старший син, Андрійко, й досі не розмовляє. Принаймні, у цьому впевнені всі, хто його знає. А меншій, Марійці, бракує друзів і батьківської уваги. В татка на роботі все летить шкереберть, а мама просто хоче, щоб усе було добре. Звичайна сім’я, звичайне життя... І ось одного дня довкола починають коїтися дуже дивні речі. І що далі, то дивніші й небезпечніші. Може б, усе якось владналося, якби, наче сніг на голову, на них не звалилася бігова лошиця Мері, а за нею криничник Мефодій і підступний пан Вихиляс...

Дерманський С. Чудове чудовисько / Сашко Дерманський ; іл. Максима Паленка. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. - 271 с.
У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну Жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить дива...
Це четверта дитяча книжка одного з найталановитіших молодих українських письменників.



Винничук Ю. Місце для дракона : повість-казка / Юрій Виничук. - Вид. 2-ге. - Чернівці : ЧОРНІ ВІВЦІ, 2018. - 94 с.
"Місце для дракона" - філософська казка-притча, події якої відбуваються у середньовіччі, а головним героєм є Дракон, але не той, до якого ми звикли, хижий і жорстокий, а добрий травоїдний мрійник та романтик. Він тішиться метеликами, пише вірші та читає Біблію. Біля його печери замість гори кісток тішать око квітники. І хоча Дракон не чинить нікому шкоди, традиція наказує його вбити. Але чи принесе вбивство дракона спокій та мир у князівство?



Булгаков М. Собаче серце / Михайло Булгаков ; пер. з рос. С. Андрющенко. - К. : Форс Україна, 2018. - 144 с.
Це історія пса, якого завдяки експерименту претворили на людину. Проте наслідки такого перетворення трагічні.
У повісті "Собаче серце" до найдрібніших деталей відтворено картину сучасного письменнику життя, утім вона в жодному разі не стає документальним портретом епохи, натомість перед нами постає гротескний образ тогочасної дійсності.
Повість є довершеним взірцем сатиричної фантастики. Михайло Булгаков написав її 1925 року, але через цензуру вона була заборонена до друку і так і не побачила світ за життя письменника. Уперше повість вийшла 1968 року в Лондоні, а в СРСР - аж 1987. І лише за 30 років опісля першої публікації на пострадянському просторі з’явився переклад українською мовою.

Діккенс Ч. Різдвяна пісня в прозі : святвечірнє оповідання з привидами / Чарлз Діккенс ; пер. з англ. М. Філоненко ; за заг. ред. Т. Клюкіної. - К. : Форс Україна, 2017. - 144 с.
Чарлз Діккенс (1812-1870) - знаний англійський письменник вікторіанської доби, перу якого належать улюблені твори і дітей, і дорослих. Найвідоміші з них - "Домбі і син", "Пригоди Олівера Твіста", "Різдвяна пісня в прозі".
Головний герой повісті "Різдвяна пісня в прозі" - жорстокий і скупий стариган Скрудж, який зневажає радощі й свята, а обожнює лише гроші, постійно примножуючи власні статки. Навіть у Святвечір він заміряється працювати, аби забагатитися ще більше. Утім у святкові дні частенько трапляються дива. Скруджа стрічають три Духи, які показують старигану його минуле, теперішнє, а також можливе майбутнє життя, якщо він не схаменеться й не опам’ятається від жадоби забагачення, якою просякнутий кожен його подих.

Сіґал Е. Історія кохання : роман / Ерік Сіґал ; пер. з англ. М. Пінчевського і О. Тереха. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2016. - 144 с. - (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах "Світовид". Серія третя. Лтіература ХХ століття).
Роман американського писменника про зворушливе кохання студента, сина мільйонера, до дочки бідного італійського емігранта. Побравшись, молодята живуть у скруті, проте вони щасливі. Здається, ніщо не може їх розчулити. І справді, розлучає їх лише трагічна смерть Дженні.



Стронґ Дж. Гармидер у школі / Джеремі Стронґ ; пер. з англ. А. Поритко ; іл. М. Паленка. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. - 187 с.
Як? До вашої школи ще й досі не завітала міс Гармидер? Може, спробуйте попросити про це вашого директора, адже міс Гармидер зазвичай працює вчителем на підміну. Ніхто зі школярів не відмовився би від такої вчительки! Бо з нею уроки перетворюються на саме задоволення: веселощі, гру, розважання, рейвах, тарарам, одним словом - суцільний гармидер!





Лущевська О. Залізний вовк : повість / Оксана Лущевська. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 136 с.
Граф Горгій побився об заклад, що впіймає на полюванні небаченого досі звіра. Так і стається, проте на бенкеті на честь полювання хтось потай випускає залізного вовка, і той тікає. Підозра падає на десятирічного сина графа - Віра. Ціна зради дуже висока, і лютий батько проганяє хлопчика геть. Насправді залізного вовка випустила одна з гостей замку - дівчинка Глорія, та Вір не виказує її графу. Хлопчик залишається сам у лісі, тепер він мусить боротися за своє життя. Та поруч із Віром - його вірний щур Дада. Разом вони знаходять шлях до іншого маєтку, який виявляється будинком Глорії. Там Вір відкриває таємницю залізного вовка і дізнається про інші механічні дивовижі. Динамічний  сюжет, екшн та переживання за героїв захоплять юних читачів.


Ліндґрен А. Міо, мій Міо : повість / Астрід Ліндґрен ; пер. зі швед. О. Сенюк ; худож. В. Анікін. - К. : РІДНА МОВА, 2017. - 128 с. - (КЛАСНА КЛАСИКА).
В одній із найзнаменитіших повістей класика шведської та світової літератури Астрід Ліндґрен розповідається про дивовижні пригоди юного героя - хлопчика Міо, про одвічну боротьбу добра і зла, втіленого в особі лиходія Като, про дружбу та взаємовиручку дітей, які не розгубилися, а згуртувалися у спільній боротьбі зі злом. Добро, як завжди, перемагає. За мотивами повісті знято знаменитий однойменний фільм (1987).



Гаврош О. Іван Сила на острові Щастя / Олександр Гаврош. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2017. - 312 с.
Повість "Іван Сила на острові Щастя" продовжує розповідати про пригоди відомого силача та його друзів. На цей раз вони потрапляють на невідомий острів серед океану, де мешкають дивні тубільці.
Книжка Олександра Гавроша сповнена гумору та карколомного сюжету. Це один із небагатьох творів сучасної української літератури для дітей, побудованих на дотепі. 
Дорослі ж у цій книжці відшукають філософські рецепти щастя, подані в несподіваній формі.



Мензатюк З. Таємниця козацької шаблі : пригодницька повість / Зірка Мензатюк ; іл. Івети Ключковської. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. - 158 с.
Пригодницька повість Зірки Мензатюк - письменниці, яка все своє життя віддає дитячій літературі, лауреату премії ім. Лесі Українки, - не лише захоплює своїм карколомним сюжетом, небезпечною, сповненою випробувань і несподіванок мандрівкою найбільшими українськими замками. Ця книга передусім вчить любити свій край і його дивовижну історію, багату на героїчні вчинки та містичні події.
Зірка Мензатюк, перш ніж писати, сама подалася у мандри замками та фортецями України, і так яскраво передала враження від своєї подорожі у цій книзі, що після її прочитання хочеться теж вирушити на пошуки нових реліквій і таємниць, які залишилися нам від наших славних предків. Книга рекомендована для читання у шкільній програмі з української літератури учням п’ятих класів.

Енде М. Джим Ґудзик і машиніст Лукас : повість / Міхаель Енде ; пер. з нім. І. Андрущенко ; худож. Ф. Дж. Тріпп. - К. : Грані-Т, 2010. - 292 с. : іл.
Якщо поштар приніс на ваш острів посилку невідь від кого, адресовану бозна-кому, і в тій посилці виявилося... маленьке чорне немовля - це означає, що почалися пригоди. Отож, машиніст Лукас, його паротяжиха Емма та спритний хлопчина Джим Гудзик, який і був тим маленьким чорним немовлям, але вже встиг трохи підрости, віддаються пригодам сповна. Вони мусять здолати непрохідні гори з численними пастками, знайти шлях через пустелю, повну міражів, подружитися з ніби-велетнем і напівдраконом - а навіщо, як ви гадаєте? Звісно ж, для того, щоб звільнити викрадену принцесу!

Короленко В. Сліпий музикант : повість / Володимир Короленко. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2016. - 160 с. - (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах "Світовид". Серія друга. Література ХІХ століття).
Петрик — єдиний син багатої дворянської родини Попельських — сліпий від народження. Його мати Анна Михайлівна любить і жаліє хлопчика, тому й виховує його як тендітну квітку. А дядько Максим, який в юності бився під прапором Гарібальді, намагається привчити Петрика до самостійності. Хлопчик починає пізнавати світ на дотик, і одного разу його пальці знаходять клавіші фортепіано. Ще не знаючи ціни своєму таланту, він іде з волоцюгами «шукати правду». І тільки любов тепер здатна примирити його зі світом зрячих.
_________________________________________________________________________________


Літературні мапи / упоряд. Олеся Дибовська. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2018. - 111 с.
"Літературні мапи" є не тільки книгою-ґлосарієм. Тут також складено 3 карти із мітками імен у просторах Галичини-Станиславівщини-Прикарпаття. Вміст книги нагадує свого роду колаж із імен, географічних відміток та уривків цитат із творів, які охоплюють історію літератури від найдавніших часів до сьогодення. Праця над книгою тривала цілих 11 років - ще з 2007, коли з’явилась концепція систематизації літературних постатей у три періоди. Власне вони і відображені у виданні. 
Більше інформації про книгу можна отримати тут.




Робінсон К. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Ганна Лелів. - Вид. 2-ге. - Львів, Літопис, 2018. - 256 с. 
У "Школі майбутнього" відомий експерт з питань освіти сер Кен Робінсон пропонує практичні рішення критичної проблеми, що постала перед сучасним світом: як змінити недосконалу освітню систему.
Робінсонг закликає покласти край застарілій системі освіти й пропонує концепцію, яка спирається на індивідуальний підхід до учнів, сучасні технологічні досягнення й професійні ресурси, щоб зацікавити дітей у навчанні, підтримати їхню любов до пізнання й підготувати їх до викликів ХХІ століття. У цій книзі Ви знайдете безліч цікавих історій, спостережень, прикладів із практики, революційних досліджень та рекомендацій від фахівців зі всього світу, які змінюють освіту вже сьогодні.
"Школа майбутнього" знадобиться вчителям та батькам і підкаже їм, як розпізнати справжнє покликання своїх дітей.


Робінсон К. Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Ганна Лелів. - Львів : Літопис, 2017. - 256 с.
Робінсон захопливо й доступно описує, як інтелект і креативність працюють на біологічному рівні, й аргументує, чому творчість треба повернути не лише до шкільних класів, а й до організацій. У цій книжці безліч цікавих розповідей про те, як відомі компанії досягнули успіху, наповнивши повсякденну діяльність творчістю. А ще приклади з історії, оповіді з життя знаменитостей, які реалізувати себе всупереч обставинам, і практичні рецепти, як змінити шкільну систему, компанію чи навіть особисте життя, додавши до них дрібку творчості. 


Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті : документи і матеріали / відп. ред. проф. Микола Кугутяк ; нац. ун-т ім. Василя Стефаника, Ін-т історії та політол. [та ін.]. - Івано-Франківськ : ЛІК, 2012.
Т. 1, кн. 1 : 1919-1929 / [упоряд. М. Вітенко та ін.]. - 2012. - 600 с.
Т. 1, кн. 2 : 1929-1939 / [упоряд. М. Вітенко та ін.]. - 2014. - 600 с.
Документи і матеріали вміщені у книгах першого тому видання висвітлюють боротьбу українців Станіславівщини за національне визволення й українську державність. Вони відтворюють атмосферу польської окупації краю, демонструють політику, методи і засоби дискримінації польським режимом українського населення, засвідчують незламність державницьких прагнень наших краян, окреслюють їхні політичні і суспільні ідеали, розкривають засади та рушійні сили визвольної боротьби.


Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті : документи і матеріали / відп. ред. проф. Микола Кугутяк ; нац. ун-т ім. Василя Стефаника, Ін-т історії та політол. [та ін.]. - Івано-Франківськ : ЛІК, 2012.
Т. 2, кн. 1 : 1939-1945 / [упоряд. І. Андрухів та ін.]. - 2009. - 600 с.
Т. 2, кн. 3 : 1947-1957 [упоряд. І. Андрухів та ін.]. - 2011. - 768 с.
У книгах публікуються різноманітні за своєю формою та змістом документи і матеріали, що розповідають про національно-визвольні змагання українського народу на Прикарпатті у 1939-1957 рр., висвітлюють маловідомі широкому загалу героїчні сторінки боротьби українських повстанців проти німецьких загарбників та радянського тоталітаризму, засоби і методи, за допомогою яких вона здійснювалася, повертають нам із забуття імена українських патріотів. 


Паньків Н. Сліди незабуТок / Наталя Паньків. - Брошнів-Осада : ТАЛЯ, 2017. - 76 с.
Ця збірка охоплює весь світ переживань поетеси, сутність побаченого і пережитого, веде спрямованою дорогою до розуміння та любові у суспільстві.



Ткачик І. Моя спонуко дій : лірика / Іван Ткачик. - Львів : ТРІАДА ПЛЮС, 2018. - 120 с.
"Моя спонуко дій" - третя збірка поезій Івана Ткачика. До неї ввійшли поетичні твори, написані впродовж останніх чотирьох років. Тут і патріотичні вірші, інтимна, пейзажна та філософська лірика. Окремими розділами в зібрку включені вінок сонетів та абецедарій (33 вірші, кожен рядок яких почитається на відповідну букву української абетки, і окремий вірш-азбука). У його віршах - ставлення поета до суспільно-політичних подій, війни та миру, захисту української мови, захоплення природою рідного краю, славним минулим свого народу. Поет своєю творчістю переконує, що тільки любов і добро збережуть життя на нашій прекрасній землі. 


Конів В. Прикарпатські вечори [Образотворчий матеріал] / Віктор Конів. - Калуш : [Б. в.], 2018. - 26 с.
У даному мистецькому виданні представлені роботи відомого як на Батьківщині, так і за кордоном калуського художника Віктора Коніва. Про автора як про маляра говрять його числені картини, що вирізняються емоційним сприйняттям образів природи, що нас оточує, своїм особливим колоритом і технікою.
Віктор Конів є представником тієї нечисленної коготи живописців, котрі творять безпосередньо з натури.



 Габорак М. Прізвища сучасної Гуцульщини (на матеріалі Косівського району) : етимологічний словник / Мирослав Габорак. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2017. - 368 с.
У книзі проаналізовано 3658 прізвищ жителів сучасного Косівського району, що на Івано-Франківщині. Досліджується походження цих антропонімів, способи їх творення, словотворчі засоби та зв’язок з іншими найменуваннями людей чи певних географічних об’єктів.


 Крюкова Т. Ш. Гордівниця / Т. Ш. Крюкова. - Х. : Ранок, 2012. - 400 с. : іл. - (Дівоче фентезі).
«Гордівниця» — це перша з семи історій про пригоди в світі фентезі. На сторінках цього гостросюжетного роману оживають легенди. Кинувши виклик долі, героїня книг Злата пізнає таємниці Всесвіту.
На шляху до щастя їй доведеться пройти крізь труднощі і негаразди, чари і чорну магію, дізнатися ціну дружбі, любові та зради, відкрити для себе сенс життя...
У захоплюючій казці «Закляття гномів» красуня Злата потрапляє в астральний світ у пошуках відповідей на чарівні загадки. Через безліч пригод прекрасну героїню веде одне бажання — знову зустрітися з коханим принцом, якого вона колись несправедливо образила.
Якщо Ви прочитаєте цю книгу разом з дитиною, то і самі отримаєте величезне задоволення і по-новому поглянете на чарівну сторону   власного дитинства.



Крюкова Т. Ш. Повторення пройденого / Т. Ш. Крюкова. - Х. : Ранок, 2013. - 240 с. : іл. - (Шкільні прикольні історії). 
А чи мріяли ви коли-небудь здійснити подорож на машині часу? Пориньте в захопливі пригоди разом із шестикласниками Антоном і Настею, що потрапляють у минуле, а саме в 1982 рік, до того ж в свою рідну школу, де Антон зустрічає тата і маму. 
Книга розрахована на дітей середнього шкільного віку і на батьків, які повернуться у своє дитинство і, можливо, отримають від читання не менше задоволення, ніж діти.
Докладніше: https://rozetka.com.ua/ua/23530251/p23530251/



Верховець В. М. Дітям про звіряток / В. М. Верховець ; худож. Т. Копитова. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2011. -64 с. : іл.
Ця захоплива книжка з потішними віршиками та яскравими ілюстраціями розповість дітям про те, як завзято працюють мурахи, навіщо хитрій лисичці хвіст, а модниці вороні капелюх, що ховає у сумці кенгуру, і безліч інших цікавих історій про звіряток.






Осійчук О. Айхо або Подорож до початку : роман / Ореста Осійчук. – Луцьк : Синя папка, 2017. – 384 с.
Айхо - несміливий, провінційний хлопчина, який живе зі своїм дідусем. Та даремно дід Радо ховає онука в затишному будиночку край лісу. Даремно не розкриває таємниць минулого, бо це не вбереже від його раптового нападу.
Айхо опиняється в серці давньої боротьби між добром і злом – Храмом Темних і Орденом Геліонатів. І щоб захистити близьких, знайти Обраного та вберегти світ Узбережжя від Найдревнішої Тіні, він змушений зробити непростий вибір…
«Айхо або Подорож до початку» - це перша книга серії романів, де кожна нитка-загадка веде до головної таємниці. Це історія хлопчика Айхо, який одного дня зрозуміє, що сильним людину робить не меч у руці, а добре серце. 

Чарівні історії : оповідання, казки. – Х. : Белкар-книга, 2017. – 64 с. : іл. – (Веселка).

У чарівних історіях, що увійшли до цієї збірки, добро завжди перемагає зло, хоробрість – страх, а кмітливість допомагає з честю виходити з найскладніших ситуацій.






Добра наука : оповідання, вірші / упоряд. Г. М. Кирпа. – Х. : Белкар- книга, 2015. – 64 с. : іл. – (Веселка).

До збірки увійшли цікаві твори відомих українських письменників, які навчать дітлахів бути добрими, сміливими, працелюбними, ввічливими, вмінню дружити, поважати старших і допомагати молодшим.






Сухомлинський В. О. Майже чарівна розмова : оповідання, казки / В. О. Сухомлинський. – Х. : Белкар-книга, 2017. – 64 с. : іл. – (Веселка).

«Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях… Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», - писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський.
Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше – людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чесними, поважати старших, захищати менших.


Пухнач В. А. Тарасикова наука : оповідання / В. А. Пухнач. – Х. : Белкар-книга, 2016. – 48 с. : іл. – (Веселка).

Ця збірка оповідань вчить дітей бути добрими, працелюбними, ввічливими, не ображати менших, поважати батьків, брати на себе відповідальність за все, що зробив, вміти дружити, дарувати іншим радість, не чекаючи нагороди взамін. Не все продається і купується – дружба важливіша за гроші. Цінність людини вимірюється її моральними якостями.



Моя планета – Земля / уклад. В. В. Гуріна, В. Г. Біляєв. – Х. : Белкар-книга, 2015. – 48 с. : іл. – (Пізнаємо світ разом).
Дітям властива допитливість. Їм цікаво пізнавати світ, дістаючи відповіді на всі свої численні запитання. Ця книжка відправить юних читачів разом з маленьким хлопчиком Чомусиком у цікаву подорож планетами Сонячної системи. Вони також дізнаються багато цікавого про Всесвіт, нашу галактику Чумацький Шлях, Сонце та інші зірки, а, головне, ця книжка розповість про нашу чудову планету, яка зветься Землею. Читачі отримають відповіді на багато запитань: чому день змінює ніч, чому існують пори року, чому іде дощ або сніг, що таке град, роса, чому утворюється туман тощо.

Сухомлинський В. О. Бути людиною : оповідання, казки / В. О. Сухомлинський. – Х. : Белкар-книга, 2016. – 64 с. : іл. – (Веселка).

Знайомство з творчою спадщиною Василя Олександровича Сухомлинського зароджує у дитячій душі високі моральні, гуманістичні почуття – любов до батьків, повагу до людей похилого віку, милосердя до немічних, нещасних.




Тетельман Г. С. Світ дивовижних тварин : ілюстрована енциклопедія для дітей / Г. С. Тетельман. – Х. : ТОВ «Septima», 2012. – 80 с.

Ця чудова енциклопедія розповідає про цікаві факти з життя тварин. Тут зібрані своєрідні рекорди: найвища тварина, найшвидша, найрозумніша. Ви дізнаєтесь відповіді на такі питання: хто будує найміцніше житло, хто глибше пірнає, хто найкраще піклується про своїх діточок та багато іншого.


Вечір з казкою : укр. нар. казки. – Х. : ТОВ «Сінтекс, ЛТД», 2008. – 64 с.

Ця книга – золота криничка українських народних казок, з якої ми черпаємо скарби народної мудрості. На прикладах казкових персонажів діти можуть осягнути складний світ людських взаємин, навчаться відрізняти добро від зла, а також робити гарні вчинки.




Бойко Г. Диво, диво, дивина / Грицько Бойко. – Х. : Веста : Ранок, 2010. – 48 с. – (Країна дитинства).

До цієї чудово ілюстрованої книги увійшли найкращі вірші відомого українського дитячого поета Грицька Бойка, якими захоплюється не одне покоління читачів. Кожна сторінка відкриє малюкові дивовижний світ веселих пригод.





Українські казки. Частина 2. - Х. : ТОВ "Septima", 2010. - 256 с. - (Казковий край).

Ця книга допоможе відкрити чарівний світ української казки. Ми з вами дізнаємося про хитруню лисичку, пр осірого вовка та курочку рябу, про піддурену ворону та кривеньку качечку.
Тож, вирушаймо в чарівнку казкову подорож!





Космовська Б. Буба : роман / Барбара Космовська ; пер. з пол. Божени Антоняк. - Львів : Урбіно, 2010. - 240 с. - (Прикольна книжка).
Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати – відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, а в того – свої пристрасті, наприклад, гра в бридж. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.


Космовська Б. Буба. Мертвий сезон : роман / Барбара Космовська ; пер. з пол. Божени Антоняк. - Львів : Урбіно, 2011. - 224 с. - (Прикольна книжка).
Здається, весь світ змовився проти Буби. Коханий Мілош заопився чарівною Ребеккою, немає поруч найкращої подруги, і навіть дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів. Мама, як завжди, зайнята власною кар’єрою й  повністю перебуває поза домом, а старша сестра регулярно поривається розлучитися зі своїм чоловіком.
Якось вигулюючи собаку, Буба знайомиться з паном Клеменсом, котрий розповідає їй сумну історію свого картярського програшу. Ніхто не здатен виграти в бридж у зловісного Юзефа на прізвисько Сталін. Хіба тільки Буба.

Калуш на давній поштівці та фотографії / О. Оніщук, І. Ільницький, О. Малярчук, І. Тимків. - Львів : Папуга, 2017. - 144 с.

Поштівки та фотографії вміщені в альбомі запрошують відкрити унікальні сторінки з історії міста, осягнути інтелектуальну силу раритетів, що досі не були у просвітницькому обігу й фокусують славні традиції наших попередників. Історико-культурологічний контекст показано в органічному поєднанні з суспільно-політичними процесами, доленосними етапами в житті міста Калуша та його мешканців.


Анімаліум обкладинка

Брум Д. Анімаліум / Дженні Брум ; іл. Кейті Скотт ; пер. Оксани Дятел. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. - 112 с. - (Пізнавальні книги).

У даній книзі зібрано вражаючу колекцію з понад 160 тварин, яку буде цікаво розглянути відвідувачам різного віку. Ви дізнаєтесь як еволюціонували тварини, зазирнете до лабораторій та відкриєте для себе різноманіття природих середовищ планети Земля.





Залишенець. Чорний Ворон
Шкляр В. Залишенець. Чорний ворон : роман / Василь Шкляр. - 3-тє вид. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 432 с.
Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. На їхньому бойовому чорному прапорі напис: "Воля України або смерть". Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення.


Тінь сови

Шкляр В. Тінь сови : роман / Василь Шкляр ; передм. А. Куркова. - 2-ге вид. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 304 с.

Це історія кохання двох людей, Катерини і Степана. Кохання, яке бореться, долає труднощі, допомагає вистояти і врешті-решт перетворюється на легенду, що дає надію тим, до кого воно ще не прийшло.






Лесів С. Мельник Петро сотник УПА "Хмара". В огні повстання. УПА на відтинку Чорного Лісу 1943-1945. Ч. 1. / Степан Лесів, Ярослав Коретчук. - Репр. вид. 1949 р. - [Б. м.] : УПА Гуцульщина, 2014. - 271 с.

У книзі опубліковано спогади сотника УПА командира 21 ТВ "Гуцульщина" Мельника Петра - "Хмари". "В огні повстання..." автор описує події 1943-1945 рр. в контексті висвітлення процесу формування, вишколу та діяльності відділів УНС і УПА на теренах Станіславівщини.
В додатках до книги вперше публікуються матеріали ГДА СБУ, які проливають світло на останні роки життя та діяльності сотника "Хмари" (1951-1953).


Лесів С. Курінь УПА "Промінь" : історія формування та бойовий шлях / Степан Лесів, Петро Ганцюк ; Історичний клуб "Маґура" - Історико-меморіальний музей Степана Бандери філія Обласного музею визвольної боротьби. - Калуш - Івано-Франківськ, 2016. - 288 с. 

На основі всебічного вивчення, аналізу та систематизації широкого спектру документальних джерел у даній книзі ґрунтовно проаналізовано та висвітлено діяльність військових відділів УПА на теренах Калуської округи ОУН і подано основні етапи формування та становлення ТВ23 "Маґура" ВО4 "Говерля" УПА-Захід. Впорядковано біографії командирів ТВ23 "Маґура", зокрема командного складу куреня УПА "Промінь" та його відділів. Видання доповнене архівними джерелами та історичними документами періоду діяльності УПА та збройного підпілля ОУН.